İKMTSKD Fesihli Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.!

İKMTSKD Fesihli Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.!

İKMTSKD 2021-2023 Dönemi Fesihli Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.

İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneğinin 2021-2023 dönemi fesihli olağan genel kurul toplantısı 29/10/2023 tarihinde yapıldı.
Yoklama yapıldıktan sonra çoğunluğun sağlandığı görüldü. Genel Kurul tarafından Divan Başkanı olarak Şener FİLİZ,  Yazman olarak Ceydan TARAKÇI oy birliği ile seçildi.
*Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunularak istiklal marşımız okundu.
*Dernek Başkanı Uğur Beşok tarafından açılış konuşması yapılarak, faaliyet raporu okundu.
*Yönetim Kurulu Üyesi Ali YANILMAZ tarafından derneğin gelir ve gideri hakkında bilgi verildi.
*Denetim Kurulu Üyesi Çağlar KALAYCIOĞLU tarafından denetim kurulu raporu okundu.
*Faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu oy birliği ile ibra edildi.

*Derneğin Feshi ile ilgili görüşmelere geçildi. 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları kanununun 26.04.2022 tarihli ve 31821 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte Spor Kulüpleri ayrı bir özel hukuk tüzel kişiliği olarak tanımlanmış ve dernek statüsünden çıkarılmışlardır. Bu nedenle kanunun yayım tarihinden itibaren spor kelimesi başka bir hukuk tüzel kişiliğini ifade etmesi sebebiyle dernek isimlerinde kullanılamayacaktır. Görüşmeler sonunda, geçmişte, özellikle Masa Tenisi branşında faaliyet göstermek, kurum ve kuruluşlarda çalışan kişilere spor yaptırmak amacı ile, 24 Kasım 2004 tarihinde Uğur Beşok’un Başkanlığında, Şener Filiz, Ali Hamdi Uzal, Tugay Beşok, Necmi Şahin, Zafer Cengiz ve Mete Yurdaün tarafından kurulmuş olan İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği'nin fesih edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Aynı amaç ve doğrultuda faaliyete devam edebilmek için 29 Eylül 2023 tarihinde Uğur Beşok’un Başkanlığında, Şener Filiz, Ceydan Tarakçı, Servet Baydar, Tugay Beşok, Yahya Yakar ve Suphi Atlıhan tarafından, İstanbul Kuruluşlar Masa Tenisi Spor Kulübü (İKMTSK) kurulmuştur.

Toplantı, dilek ve temenniler görüşüldükten sonra Divan Başkanı Şener FİLİZ tarafından sonlandırıldı.

Geçmişte derneğimizin, günümüzde kulübümüzün kurulmasına öncülük edip destek veren, tüm kurucu üyelerimize teşekkür ederiz.